Węglowodany

Najważniejsze składniki odżywcze

Prawidłowe odżywianie odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu każdego człowieka. Szczególnie ważne jest to dla osób dbających o swoje zdrowie. Jak wiadomo niewłaściwe odżywianie może stać się przyczyną powstawania wielu chorób. Z tego względu powinniśmy zwracać uwagę na to, co jemy i w jaki sposób.

Wiele osób, którym każdego dnia towarzyszy pośpiech nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki negatywny wpływ na ich zdrowie ma nieregularne spożywanie posiłków. Jak wiadomo, śniadanie stanowi najważniejszą część naszego jadłospisu. Dzięki niemu uzyskujemy energie a także pobudzamy swoje szare komórki. Dobrze przygotowane śniadanie, to takie, które przede wszystkim dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych.

 

Oprócz tego dobrze by było, by składało się one z różnorodnych produktów. Śniadanie, który dostarczy nam energii na cały dzień powinno pokrywać ok. 25% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Najważniejszym składnikiem odżywczym, które zostanie dostarczony do naszego organizmu właśnie poprzez śniadanie to węglowodany. Nasz pierwszy posiłek, który spożyjemy zaraz po przebudzeniu musi zawierać również cukry proste.

Dzięki temu, przez dłuższy okres czasu nie będziemy musieli borykać się z uciążliwym burczeniem w brzuchu. Krótko mówiąc, będzie towarzyszyło nam uczucie sytości, co niezwykle ważne jest dla osób, które nie zawsze znajdują czas na drugie śniadanie. Jak już wcześnie zostało wspomniane, nasz jadłospis śniadaniowy powinien zawierać w sobie produkty, bogate w węglowodany.

 

Z tego właśnie względu odpowiednim posiłkiem który możemy spożyć po całej nocy snu jest Musil. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby nie zawierało ono cukru. Najlepsze musli to również to zbożowe, z którego znalezieniem możemy mieć spory problem. W takim wypadku najlepiej pokusić się o to, by przygotować je samemu.

 

Będzie ono nie tylko dużo zdrowsze niż te, które znajduje się na półkach sklepowych, ale również będziemy mieli możliwość, by skomponować je w taki sposób, który nam najbardziej odpowiada.

o autorze

Tomasz Kabisz

Specjalista i wieloletni rehabilitant w różnego rodzaju ośrodkach rehabilitacji ruchowej. Na co dzień trener osób niepełno- i pełnosprawnych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany , aby dodać komentarz.