Recepta na zdrowie

Jak powszechnie wiadomo, prawidłowe odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Tłuste produkty, zawierające konserwanty i szkodliwe substancje są zmorą dla naszego organizmu, i mogą doprowadzić do powstania trwałych uszczerbków na zdrowiu. Przygotowując więc każdy posiłek, powinniśmy się zastanowić, jak wpłynie on na nasz organizm. Zdrowe i lekkie pożywienie daje nam gwarancję na doskonałe samopoczucie a także atrakcyjną sylwetkę. Warto również zaznaczyć, iż odpowiednie odżywianie jest szczególnie ważne dla osób, które borykają się ze schorzeniami serca.

Jak wiadomo, nieprawidłowe żywienie często doprowadza do otyłości, co w przypadku ludzi mających problemy z tym właśnie narządem, może się to naprawdę źle skończyć. Warto więc zadbać o siebie i swoje zdrowie a także poznać kilka podstawowych zasad zdrowego żywienia. Jedną z nich jest bez wątpienia spożywanie zdrowego, lekkiego śniadania każdego dnia. Jest to najważniejszy posiłek, który dodaje nam energii i wspomaga naszą sprawność umysłową. Nie zastępujmy więc kromki chleba kubkiem kawy, gdyż może to mieć naprawdę fatalne skutki dla naszego zdrowia.

 

Zjedzenie śniadania jest bardzo ważne, to fakt. Nie możemy jednak zapominać, że posiłek ten musi być również zdrowy i bogaty w odpowiednie składniki odżywcze. Dodatkowo powinno dostarczać ono naszemu organizmowi niezbędny do prawidłowego funkcjonowania błonnik a także białko. W zimowe poranki najlepiej stawiać na ciepłe posiłki. Dobrym rozwiązaniem okaże się wówczas owsianka z suszonymi owocami. Można również przyrządzić sobie brązowy ryż bądź kaszę.

 

W przypadku, gdy mamy ochotę na zwykłą kromkę chleba, warto sięgnąć po ten wieloziarnisty. Pozytywny wpływ na nasze zdrowie mają także rożnego rodzaju warzywa bądź sery. Dla osób, które rano nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu, poleca się musli z jogurtem. Najlepiej przygotowywać je samemu w domu, gdyż wtedy mamy pewność, iż powstały one z najlepszych produktów. W naszym jadłospisie śniadaniowym powinny się także znajdować takie produkty jak kawa zbożowa czy sok ze świeżo wyciśniętych owoców.

o autorze

Tomasz Kabisz

Specjalista i wieloletni rehabilitant w różnego rodzaju ośrodkach rehabilitacji ruchowej. Na co dzień trener osób niepełno- i pełnosprawnych.

Powiązane artykuły

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany , aby dodać komentarz.