Mini sofa do pokoju dziecięcego – dobry sposób na wypoczynek?

Nie od dziś wiadomo, że dziecko powinno spać na wygodnym materacu, by mogło się wyspać. Sen w końcu w wieku kilku latek jest bardzo istotny dla zdrowego wzrostu naszych najmłodszych. Jednak nie zawsze pociecha chce odpoczywać na łóżku. W takim momencie warto zainteresować się pięknymi mini sofami do pokoju dziecięcego, które nie zajmują dużo miejsca, ale są bardzo praktycznym mebelkiem.

Mini sofy z pianki poliuretanowej

Taki mebelek zazwyczaj jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu zmieści się w każdym dziecięcym pokoju, bez względu na metraż. Jest on przede wszystkim zrobiony z pianki poliuretanowej, która idealnie spełni swoją rolę. Taka sofka jest miękka i wygodna, dopasowuje się do kształtu ciała dziecka. Mebelki te można rozkładać wedle uznania, tworząc z nich leżankę lub zwyczajny fotel dla dziecka, w którym może się bawić. Jest to dodatkowe miejsce w pokoju, o które łatwo zadbać – sofy najczęściej mają odpowiedni, mocny pokrowiec, który można ściągnąć i przeprać. To szczególnie ważne w pokoju pociechy – dzieci łatwo się brudzą, brudząc dodatkowo przestrzeń, w której się bawią same lub z dorosłymi. Z takiego pokrowca łatwo zmyć farby, resztki sosu czy innego rodzaju zabrudzenia. Wystarczy przeprać go w temperaturze około 30 stopni, można go również prasować.

Sofy dla każdego dziecka

Mebelki te nie są nudne – zazwyczaj mają ładne kolory, a oparcia nierzadko przedstawiają grafiki z ulubionych, dziecięcych bajek. Postacie z filmów mogą w ten sposób towarzyszyć dziecku przez cały dzień. W ten sposób można zachęcić najmłodszych nawet do krótkiego leżakowania. Sofa jest na tyle lekka, że dziecko samo może rozkładać taki materac, tworząc sobie miejsce do odpoczynku w pełni samodzielnie. Oparcie, tak jak i reszta mini sofy, jest odporne na odgniecenia i szybko wraca do pierwotnego kształtu, dzięki czemu może długo posłużyć w dziecięcym pokoju. Wybór sofy jako dodatkowego mebelka dla dziecka to bardzo dobry pomysł – najmłodszy członek rodziny będzie mógł spokojnie bawić się na miękkim materacu, a nie na niewygodnej podłodze.

o autorze

Tomasz Kabisz

Specjalista i wieloletni rehabilitant w różnego rodzaju ośrodkach rehabilitacji ruchowej. Na co dzień trener osób niepełno- i pełnosprawnych.