[Przegląd Youtube’a] 4 kapitalne przykłady potwierdzające, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem

Niepełnosprawność wcale nie musi być przeszkodą, kiedy w zamian człowiek oferuje światu swoją determinację i wolę. W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Was kilka materiałów video z Youtube’a (i jeden link do artykułu). Materiałów, które mogą budzić podziw, a jednocześnie zawstydzić niejednego zdrowego człowieka.

Mężczyzna na wózku inwalidzkim samodzielnie buduje piec grillowy

Od niedawna furorę na Youtube robi filmik, na którym niepełnosprawny mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim samodzielnie buduje od podstaw piec grillowy. I jak sami możecie się przekonać, korzystając z poniższego odnośnika, idzie mu to naprawdę dobrze. Wielkie brawa dla Pana z papierosem w zębach! A Ty? Jaką dzisiaj masz wymówkę?

https://www.youtube.com/watch?v=0LEad7p0j6A

Śląski Schwarzenegger” na wózku

Jeśli następnym razem pomyślisz sobie, że dzisiaj odpuszczasz pójście na siłownie, bo tu cię strzyka, tam piecze, a jeszcze gdzie indziej wciąż odczuwasz zakwasy, pomyśl o Mariuszu Kupczaku. Kim jest Mariusz? Trzydziestosześcioletnim mistrzem świata w kulturystyce dla osób niepełnosprawnych. Ten człowiek pokazuje, że nie ma niemożliwego! Co prawda z powodu zbyt dużych obciążeń dla organizmu Mariusz musiał przerwać swoją przygodę z kulturystyką, ale teraz może realizować inną swoją pasję – strzelectwo sportowe. Marzeniem „śląskiego Schwarzeneggera” jest nawet wzięcie udziału w paraolimpiadzie za trzy lata.

https://www.youtube.com/watch?v=8eocZfJTWnE

Kibic bez nogi z nagrodą za bramkę miesiąca w Szkocji

I zanim ktokolwiek odważy się pomyśleć, że nagroda ta przyznana była przez litość, niech obejrzy sobie ten spokojny, piękny lob. Jego autorem jest Tommy McKay, kibic Dundee United, który przed czterema laty musiał poddać się amputacji jednej z kończyn.

https://www.youtube.com/watch?v=222B82GbpCw

Niepełnosprawny, który zrobił porządek na zaniedbanym cmentarzu. Zajęło mu to dziesięć lat

Wyczyn wydawałoby się mało efektowny, ale kiedy weźmie się pod uwagę niepełnosprawność Pana Andrzeja ze wsi Pasieki na Kujawach… no cóż, to robi piorunujące wrażenie. Pan Andrzej jest byłym operatorem koparki, częściowo sparaliżowanym. Od dziesięciu lat uporządkowywał zaniedbany niemiecki cmentarz. W tym przypadku nie będzie materiału wideo, ale nie sposób było pominąć w tym zestawieniu wyczyn Pana Andrzeja. W zamian zostawiamy link, pod którym poznacie szczegóły tego niesamowitego wyczynu:

https://www.liftplus.pl/

o autorze

Tomasz Kabisz

Specjalista i wieloletni rehabilitant w różnego rodzaju ośrodkach rehabilitacji ruchowej. Na co dzień trener osób niepełno- i pełnosprawnych.