Parasole ogrodowe – odpowiedni dobór

Wybierając parasol kierujemy się głównie estetyką, jakością wykonania a także funkcjonalnością. Parasole ogrodowe powinny być spójne, tworzyć jedną całość z resztą aranżacji kącika wypoczynkowego, jak i również całego ogrodu. Na chwilę obecną można dostać bardzo ciekawe parasole, mające znaczący wpływ na odbiór całej aranżacji.

Parasole ogrodowe

Wybierając parasol często kierujemy się oczywiście ceną. Są one oczywiście bardzo zróżnicowane.

Najtańsze są parasole ogrodowe, tradycyjne, o średnicy około 2 metrów. Dobrze wyglądający parasol możemy zakupić już za 30 zł. Troszkę droższe są parasole, które chcielibyśmy zakupić z myślą o dzieciach, koszt jego wynosi około 100 zł.

Parasole ogrodowe – odpowiedni dobór

Parasole ogrodowe – odpowiedni dobór

Wyższą cenę możemy zapłacić za parasole ogrodowe duże i masywne, do produkcji których wykorzystane są różne materiały, na przykład z drewna egzotycznego czy osadzone na wysięgniku. Ponad 1000 zł możemy zapłacić za parasol teleskopowy na wysięgniku.

Parasole ogrodowe – jak wybrać

Lato jest okresem, w którym słońce nie żałuje nam swych promieni. Niestety ich nadmiar nie zawsze jest korzystny, warto więc czasem się przed nimi zabezpieczyć. Z drugiej strony szkoda w tak piękną pogodę chować się w domu. Właśnie w takich przypadkach przydają nam się parasole ogrodowe. Dzięki nim będziemy mogli przebywać w naszym zielonym zakątku bez konieczności przesiadywania na pełnym słońcu.

Parasole ogrodowe – jak wybrać

Parasole ogrodowe – jak wybrać

Parasol ogrodowy klasyczny najbardziej przypomina parasole, których używamy podczas deszczu. Składa się z pionowej rurki, która jest centralnie zamontowana do usztywnionej części materiału. Składamy go za pomocą ruchomej części poruszającej rozpornikami. Rozwiązanie to ma zarówno wady jak i zalety. Zaletą jest to, że jest to model najtańszy z możliwych, najniższą ceną jest 30 zł. Wadą natomiast jest to, że zawsze musimy go rozkładać w centralnym miejscu wypoczynku.

 parasoleumbrella.pl

Zdarzają się owszem, takie rozwiązania jak stoły z wyciętym na środku miejscem na parasol, jeśli jednak nie posiadamy takiego rozwiązania, model parasola ogrodowego klasycznego nie będzie dobrym pomysłem. Wybierając parasol, który będzie nam służył przez parę lat trzeba pamiętać o dodatkowym wyposażeniu do niego. Są to :

  • moskitiera,
  • lampy,
  • parasole grzewcze
  • a także markizy.

o autorze

Tomasz Kabisz

Specjalista i wieloletni rehabilitant w różnego rodzaju ośrodkach rehabilitacji ruchowej. Na co dzień trener osób niepełno- i pełnosprawnych.