Lampa do naświetlania – bezpieczne stosowanie

Filtry w kolorze niebieskim mają za zadanie działać przeciwbólowo. Zalecany jest dla pacjentów, którzy zmagają się z dolegliwościami neuralgicznymi, związanymi ze stanami zapalnymi. Lampa lecznicza z tego rodzaju filtrem niweluje promieniowanie cieplne, które mogłoby grozić zwiększonym objawem zapalenia. W trakcie zabiegów lampa do naświetlania ustawiana jest w odległości około 30 centymetrów od miejsca nagrzewania przy naświetlaniach dotyczących konkretnego miejsca i w odległości ponad 100 cm przy naświetleniu ogólnym. Czas trwania takich zabiegów może zależeć od żarówki i jej mocy, oraz dolegliwości, które mają być zwalczone. Trzeba wziąć pod uwagę również intensywność działania, na którą składają się odległości lampy od organizmu i czasu jej ekspozycji. Bardzo ważne jest, by w sytuacjach naświetlania okolic twarzy i klatki piersiowej mieć ze sobą okulary ochronne na oczy.

Lampa lecznica – podczerwień dla Twojego zdrowia

W naturze źródłem promieniowania podczerwonego jest Słońce. Jego ciepło przenoszone jest pod postacią fal, które są niewidoczne dla ludzkiego oka. W zabiegach podejmowanych na pacjentach wykorzystywane są żarówki o specjalnej budowie, tzw. lampy Sollux, których działanie polega na emisji podczerwieni. Wchodząca w skórę sprawia, że poprawie ulega cały jej układ immunologiczny. Emisja jest bezpieczna i nie sprawia pacjentowi żadnego bólu.

Lampa do naświetlania – wykorzystywanie w medycynie

Sposób funkcjonowania lampy Sollux sprawia, że dzięki naczynia krwionośne w miejscu naświetlania zaczynają lepiej funkcjonować. Szybciej pompowana krew w naczyniach krwionośnych umożliwia poprawę metabolizmu. Nasza przemiana materii ulega zwiększeniu, a organizm zaczyna pozbywać się toksycznych składników. Zakres fal zalicza się do promieniowania krótkofalowego. Oznacza to, że pacjent nie jest narażony na przyjmowanie niebezpiecznego dla organizmu ultrafioletu.

Lampa na podczerwień spotykana jest w wielu gabinetach zdrowia, przychodniach, sanatoriach oraz u rehabilitantów. Wykorzystywane są w zabiegach związanych z fizykoterapią, światłoterapią i termoterapią. Lampa lecznica sprawdza się również w domowych warunkach. Bezpieczne i wygodne lampy Sollux nie sprawiają problemów w użytkowaniu. Zanim jednak podejmie się takie zabiegi samemu, zawsze warto uprzednio skonsultować się z lekarzem.

Lampa na podczerwień – wykorzystaj na Twoje dolegliwości

Dolegliwości bólowe powodowane są przez równego rodzaju urazy, kontuzje i przeciążenia. Możemy z nimi walczyć. Ogrzanie bolesnego fragmentu rozszerza naczynia krwionośne, co umożliwia szybszy dopływa krwi do tkanej. Tym samym wypłukuje związki odpowiedzialne za zapalenie. Efektem końcowym jest zmniejszenie się obrzęku i ostateczne ustąpienie bólu.

o autorze

Tomasz Kabisz

Specjalista i wieloletni rehabilitant w różnego rodzaju ośrodkach rehabilitacji ruchowej. Na co dzień trener osób niepełno- i pełnosprawnych.